Benzínové elektrocentrály MEDVED: Malé rozmery, vysoký výkon ... až 30 kVA!

Kvalitná elektrocentrála musí byť spoľahlivá, ľahká na obsluhu a samozrejme disponovať kvalitným, vysoko výkonným motorom, ktorý unesie aj vysokú záťaž. Pri výbere elektrocentrály je nutné brať do úvahy pre aké spotrebiče je primárne určená a akej záťaži ju budeme vystavovať. Tým možno ušetriť náklady nielen pri kúpe, ale aj pri prevádzke elektrocentrály.

Jednofázové elektrocentrály

Výkon jednofázových elektrocentrál MEDVED sa pohybuje od 3 do 20 kVA a možno ich používať nielen na stavbách, vo výrobe, firmách, ale napríklad aj ako záložný zdroj v domácnostiach alebo výťahových systémoch. Jednofázové jednovalcové elektrocentrály sa hodia pre napájanie elektrického náradia či ohrievačov a osvetlenia. Výkonnejšie dvojvalcové elektrocentrály si poradia aj v náročných prevádzkach, vo výstavbe a v havarijnom či núdzovom nasadení.

Výhodou elektrocentrál MEDVED je regulácia výstupného napätia AVR, vďaka ktorej s nimi môžete napájať spotrebiče citlivé na kolísanie napätia, napríklad jemnú elektroniku, ako sú počítače, meracie prístroje alebo hudobné ozvučenie. Veľkou výhodou výkonných elektrocentrál s kvalitnou reguláciou napätia je možnosť ich využitia pre napájanie UPS batériách v serverovniach alebo väčších firmách. Dohromady s plne automatickou jednotkou ATS je možné využiť ako spoľahlivé záložné zdroje pre mnohé aplikácie či ostrovné systémy.

Elektrocentrály sú vybavené kvalitnými benzínovými motormi značiek HONDA, Vanguard a Briggs, ktoré sa od dieselových motorov líša nízkou obstarávacou cenou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a tiež jednoduchým servisom. Uvedené značkové motory sú profesionálne motory určené pre prevádzku v rádoch tisícov hodín. Ak sa bavíme o záložných zdrojoch, potom je benzínový motor oproti dieselovému jednoznačnou voľbou.

Trojfázové elektrocentrály

Jednofázové elektrocentrály sa hodia pre zapájanie spotrebičov na 230 V. Avšak pre zapájanie trojfázových spotrebičov na 400 V je nutné si zaobstarať trojfázovú elektrocentrálu. Výkon trojfázových elektrocentrál MEDVED sa pohybuje od 5 až do 30 kVA a hodia sa aj do veľmi náročnej prevádzky pre napájanie elektromotorov, čerpadiel alebo kompresorov.

Týmto výkonom sa značka MEDVED stavia na pozíciu popredného svetového výrobcu výkonných benzínových elektrocentrál. Hlavnými výhodami trojfázových benzínových generátorov je okrem malých rozmerov, jednoduché ovládanie aj ich nízka prevádzková náročnosť a ľahký servis. Je vhodné spomenúť, že obstarávacia cena benzínového generátora je cca polovičná v porovnaní s dieselovými agregátmi.

Aké ďalšie výhody majú?

Elektrocentrály MEDVED možno doplniť o automatický bezobslužný štart, vďaka ktorému sa pri výpadku prúdu sami spúšťajú a pripoja sa k rozvádzaču ako externý záložný zdroj. Okrem toho je systém pravidelne strážený ochrannými štartami, ktoré funkčnosť elektrocentrály pravidelne overujú. Pri výpadku prúdu elektrocentrálu ihneď spustí automatická jednotka AT 207, ktorá okrem rady pokročilých funkcií umožňuje tiež vzdialene sledovať informácie o napätí, prúde a záložný generátor obsluhovať pomocou inteligentného telefónu z pohodlia domova.

Aký výkon vybrať?

Ďalej uvádzame niektoré odporúčania ako vybrať vhodnú elektrocentrálu, ktorá bude poskytovať dostatočný výkon pre vaše použitie. Najprv si spočítajte odber konkrétnych spotrebičov. Ak sa budete orientovať podľa výkonu spotrebičov, potom u točivých zariadení ako sú elektromotory alebo kompresory pozorovaný výkon vynásobte cca 3x. Približne taký výkon budú spotrebiče pri rozbehu vyžadovať. Oveľa vhodnejšie je u týchto typov spotrebičov sa orientovať podľa prúdu, kedy hľadáme na štítku alebo v technickom liste hodnotu štartovacieho prúdu. Najspoľahlivejšou metódou, ako hodnoty rozbehových prúdov zistiť, je jednoducho ich zmerať ampérmetrom. Podľa výslednej hodnoty výkonu alebo prúdu potom ešte len vyberajte stroj.

Nižšie uvedený koeficient udáva orientačné násobok hodnoty "štítkového" príkonu u napájaných spotrebičov, ku ktorému bude počas rozbehu krátkodobo dochádzať.

Väčšina spotrebičov má koeficient rovný 1 s výnimkou nižšie uvedených:

Tlakové umývacie stanice                                                   3

chladničky                                                                           3,5-5

Miešačky na betón, flexi, kotúčové píly                            2,5

Obrábacie stroje a elektrické brúsky                                 2

Ponorné čerpadlá                                                                3

práčky                                                                                   4

Kompresory                                                                         3,5 -5

Vŕtačky, frézky                                                                      3

Halogénové svetlá a žiarivky                                             1,5

Drviče, kosačky, krovinorezy a motorové píly                   2

Autorizovaný predajca Manek stavebné stroje spol.s r.o. vám svoje služby v oblasti predaja a servisu elekrocentrál ponúkne na českom i slovenskom trhu. Ponuku si prezrite na webe www.elektrocentraly-medved.sk.

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
2 + 6 =
Odoslanie formulára

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky