Kompozitný žľab MEARIN

Ucelený systém odvodňovacích žľabov MEARIN je vyrobený z inovatívneho vysokopevnostného MEA SMC kompozitu. SMC znamená sklolaminátom vystužená polyesterová živica. Používa sa v mnohých oblastiach s vysokými nárokmi, mimo iného v leteckom priemysle, automobilovom priemysle alebo tiež v automobilových súťažiach. Avšak nie je sklolaminát ako sklolaminát, kvalita a špecifické vlastnosti sa v niektorých prípadoch podstatne líšia. MEA vsádza na technológiu SMC (Sheet Molding Compound) - spojenie polyesterovej živice, minerálnych plnív, aditív a sklolaminátových rohoží.

MEA WATER MANAGEMENT v časopise Technika

MEA WATER MANAGEMENT SK v časopise TechnikaKompozit MEA SMC vyniká celým radom výnimočných vlastností. Žľaby z tohto materiálu sa vyznačujú minimálnou hmotnosťou, vysokou pevnosťou a tvarovou stálosťou, vysokou odolnosťou proti prasknutiu a oteru žľabu, dlhou životnosťou, minimálnymi nárokmi na údržbu a vysokou odolnosťou proti chemikáliám, olejom a ďalším chemickým látkam. Nízka hmotnosť umožňuje inštaláciu bez použitia mechanizácie s podstatne menšou námahou ako pri ťažkých polymerických alebo betónových žľaboch, šetrí náklady na dopravu a tým šetrí životné prostredie.

Vysoko variabilný systém MEARIN umožňuje široké spektrum využitia pri riešení odvodňovania. Optimalizovaný tvar žľabu zaručuje lepší výkon pri odtekaní i nízkej vody a zaručuje dobré samočistiace vlastnosti. Praktický a ľahko použiteľný násuvný systém zaisťuje presnú montáž a mnohostranné možnosti variácií. Žľaby disponujú predformovaným otvorom do dna a do boku, to umožňuje ich napojenie na zvislý odtok a bočné napojenie na žľab alebo rohové T a krížové napojenie. Systém žľabov MEARIN je vybavený rozsiahlym sortimentom príslušenstva, ako aj čelné steny plné, čelné steny s nátrubkom, vpuste, odtokové sady, spádové hrany a kompozitné, pozinkované alebo liatinové rošty.

MEARIN Plus je žľab kompletne vyrobený z SMC, určený pre odvodnenie verejných priestranstiev, parkovísk, garáží, mestských komunikácií a vozoviek až do triedy zaťaženia D400 kN.

MEARIN Expert je žľab s ochrannou oceľovou hranou určený pre odvodnenie priemyselných plôch, dielní, diaľnic a dopravných ciest až do triedy E600 kN.

MEARIN Plus 300 získal čestné uznanie v súťaži Českej stavebnej akadémie o Výrobok - technológia roka 2013. Súťaž vyhlásila už šiesty rok Česká stavebná akadémia a organizuje ju Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva. Predmetom súťaže sú výrobky a technológie pre architektúru a staviteľstvo ponúkané na českom trhu a vhodné na zabudovanie alebo použitie na stavbách vrátane ich interiérov.

MEA WATER MANAGEMENT SK v časopise Technika MEA WATER MANAGEMENT SK v časopise Technika

FILTRAČNÝ ŽĽAB MEACLEAN - pre účinné a ekologické čistenie dažďových vôd

MEA WATER MANAGEMENT SK v časopise TechnikaČistenie a následná retencia organického a anorganického znečistenia dažďových vôd je stále dôležitejšia. Najmä v oblasti zrážkových vôd z frekventovaných spevnených plôch znečistených dopravou sa často vyžaduje, aby všetky otázky spojené s požiadavkami na záchytný priestor boli riešené už vo fáze projektu.

MEACLEAN je jedinečný systém vyvinutý pre čistenie dažďových vôd založený na viacstupňovom filtračnom substráte v kombinácii s účinným MEA SMC žľabom (MEARIN Plus/Expert 300), vo forme líniového odvodňovacieho systému.

Viacstupňový filtračný substrát organicky likviduje oleje na báze ropy a zachytáva ťažké kovy ako je olovo, zinok, meď, nikel, chróm alebo kadmium. Účinnosť systému je väčšia ako 99% pri životnosti 20 až 25 rokov. MEACLEAN filtračný žľab je určený pre použitie v súkromnom a verejnom priestore, napr. pri pozemných komunikáciách, parkovacích plochách, garážach, atď.

Autor: Vilém Jakeš


Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
6 + 3 =
Odoslanie formulára

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky