Technológie automatických ventilov od spoločnosti Emerson

Počas dlhých rokov si spoločnosť Emerson vybudovala dobré meno v oblasti poskytovania kvalitných pohonov na ventily s krátkymi spínacími časmi a je uznávaná špecialistami v tejto oblasti. Na udržanie a zlepšenie tejto reputácie, sme sa stali známymi vďaka orientácii na zákazníka , zavedením konkurenčných cien, najlepšom servise a dodávkou overených produktov.


 

Výroba prebieha v moderných závodoch po celom svete, vrátane niektorých, ktoré boli postavené len na tento účel. Tieto sú umiestnené strategicky v oblastiach s vynikajúcou logistickou infraštruktúrou a kľúčoví dodávatelia komponentov sa nachádzajú v tej istej oblasti. Všetky výrobné procesy sú pokryté rovnakou dokumentáciou, ktorá zabezpečuje zhodu s našimi programami na zaručenie štandardnej kvality. Každý produkt a komponent podlieha prísnym interným a externým kontrolám - od jeho výroby až po dodanie. Keď sa pohon vyrobí, dodáva sa do svetového konfiguračného centra, kde sa nakonfiguruje na špecifické potreby zákazníka. Tieto centrá sa nachádzajú v USA, v Európe, v Ázii a južnej Afrike. Okrem toho spoločnosť Emerson založila niekoľko predajných a servisných centier v mnohých krajinách sveta a každé z nich poskytuje popredajné služby, technické poradenstvo a informácie o produktoch. Aby spoločnosť Emerson mohla poskytnúť zákazníkovi podporu, má po celom svete viac ako 250 dcérskych spoločností na distribúciu produktov a na požiadavky zákazníka reaguje promptne. Kvalita produktov podlieha ustavičnému vylepšovaniu a všetky produkty sú stále kontrolované, pre zlepšenie kvality a údržby.


Pohony typu Scotch & Yoke
Otočné pohony Bettis typu Scotch & Yoke (jednoducho povedané vidlica pastorok) sa využívajú na zautomatizovanie guľových ventilov s otočením do 90 °, pripojovacích ventilov a klapiek v priemysle na spracovanie ropy a plynu. Tieto pohony poskytujú vysoko jedinečný a spoľahlivý spôsob prevádzkovania guľových kohútov, klapiek a pripojovacích ventilov, ako aj mriežkových clôn, regulátorov a iných mechanizmov, ktoré sa otáčajú o 90˚ a sú spoľahlivé v dvojčinnom prevedení ako aj jednočinnom prevedení s vratnou pružinou. Ich modulová konštrukcia a efektívny dizajn spravilo pohony Bettis najkompaktnejšími a najľahšími výrobkami v porovnaní s inými otočnými pohonmu Scotch & Yoke v tomto priemyselnom odvetví.

 

 

Výrobky Bettis s kompaktným vodiacim puzdrom, ľahkým prevedením a svojou spoľahlivosťou sú najvhodnejšie na kritické aplikácie mimo pevniny a na núdzové odstavenie potrubných systémov. Pohony Bettis sa štandardne dodávajú s 5 ročnou zárukou, navyše majú zaručený krútiaci moment, ochranu pred koróziou, zhodu s normami NAMUR, výkonné zdvojené funkcie a ručné núdzové ovládanie.Pohony na ventily Bettis G-Series Robotarm II- Kompaktné vyhotovenie na optimalizáciu miesta ich ťažiska, aby bol pohon ľahší a menší.
- Modulová konštrukcia série G Bettis umožňuje jednoduchú online údržbu bez potreby vyberania ventilu z potrubia.
- Modulová konfigurácia s jednoduchou údržbou zjednodušuje zameniteľnosť napájania a pružinových modulov, navyše je tu možnosť manuálneho ovládania a príslušenstva.
- Zhodné s PED 97/23/EC.
- Spĺňa špecifikácie IP 66 a IP 67M pre ponoriteľnosť a prísne testy na zaplavenie vodou pod vysokým tlakom.
- Montážna konfigurácia NAMUR pre hria-deľom poháňané príslušenstvo.
- Výstupy týkajúce sa krútiaceho momentu (zaručené )
Pre dvojčinné pohony: 1 420 - 678 000 Nm (12 581 - 6 000 000 in-lbs)
Pre jednočinné pohonu so spätným pohybom pružiny viac ako 339 000 Nm (3,000,000 in-lbs)
- Prevádzkový tlak
Pneumatický: 3 - 14 bar (40 - 200 psig)
Hydraulický: Na 345 bar (5,000 psig)

 

Pohony na ventily Bettis série CBB a CBA-300- Výstupy týkajúce sa točivého momentu (zaručené)
CBA dvojčinné : do 1,301 Nm (11,515 in-lbs)
CBB jednočinné so spätnou pružinou: do 482 Nm (4,269 in-lbs)
CBA-300 dvojčinný : 835 - 2 333 Nm (7 388 - 20 337 in-lbs)
CBA-300 jednočinné so spätnou pružinou: 286 - 1 182 Nm (2 532 - 10 457 in-lbs)
Prevádzkový tlak pneumatiky
CBB: 3 - 10 bar (40-150 psig)
CBA-300: 3 - 10 bar (40-150 psig)LINEÁRNE POHONY
Pneumatické lineárne pohony na ventily Bettis série GVO
Pneumatické pohony Bettis série GVO predstavujú širokú škálu overených lineárnych pohonov na ventily, vhodných na automatizáciu najrozšírenejších druhov ventilov ako klinové posúvače, hradítka, nožové posúvače,uzatváracie ventily a ventily na zásobníky so stúpajúcou guľou alebo sedlom.

 


- Predĺženie zdvihu pre každý model, ± 2".
- Externé riadiace tyče ktoré umožňujú uvoľniť obsiahnutú energiu v prípade pretlaku a umožňujú ľahkú kontrolu a servis.
-Uzamykateľná drážka na vodiacej tyči zabraňuje neoprávnenej demontáži sady s pružinami.
-Nastaviteľné dorazy vysunutia tyče, pre predĺženie vodiacej tyče piestu do polohy s predĺženým tŕňom.OTOČNÉ LOPATKOVÉ POHONY
Pohony Shafer série RV
Otočné lopatkové pohony Shafer sa používajú prevažne v prípade aplikácií v potrubiach so zemným plynom, využívajúc na ovládanie silu pretlaku plynu nad olejovou predlohou.

 


Kompaktné vyhotovenie pohonu ho robí ideálnym pre platformy a iné aplikácie, kde je nedostatok miesta. Prísnou geometriou je pohon vysoko efektívny pri aplikáciách s vysokými vibráciami, ako napríklad pri potrubiach s hustými materiálmi. Vysokotlaká konštrukcia s otočnými lopatkami a kompaktné vyhotovenie umožňuje podmorské aplikácie do hĺbok 750 metrov (2 460 stôp) bez potreby príslušenstva na kompenzáciu tlaku.
- Len jedna pohyblivá časť umožňuje životnosť 50 rokov so zárukou 10 rokov.
- Vyhotovenie s dvojitým lopatkovým systémom neprodukuje žiadne bočné záťažové pôsobenie na hriadeľ ventilu alebo ložiská pohonu.
- Vyvážený a konštantný točivý moment sa aplikuje priamo na hriadeľ ventilu počas úplného otočenia o 90 ˚.
- Otočné lopatky sú najúčinnejším a najkompaktnejším prístupným vyhotovením pohonu.


Pohony Rack & Pinion
Použitie vysoko kvalitných materiálov a prevedenie týchto pohonov ich robí spoľahlivými pohonnými členmi s účinnou prevádzkou pri otočení o 90 °, pre armatúry ako sú guľové kohúty, klapky a kužeľové kohúty. Používať sa môžu pri extrémne vysokých teplotách a pre časté ovládanie s veľkým počtom spínacích cyklov. Ovládacie prvky sa dajú pripojiť cez pripojenie NAMUR na dosiahnutie funkčnosti žiadanej pozície.

 

 

Pohony El-O-Matic série E a P
-Hliníkové pohony so štandardným pripojením NAMUR a 2x ISO 5211 prírubami na pripojenie armatúry.
- Vynikajúca ochrana pred koróziou práškovou povrchovou úpravou, hliníkový hriadeľ tvrdo anodizovaný (eloxovaný ) na vysoký stupeň a unášače z nehrdzavejúcej ocele.
- Rozsah výstupných krútiacich momentov až 4,537 Nm @ 5,5 barg (40,293 in-lbs @ 80 psig) pre dvojčinné pohony a 1,958 Nm (17,333 in-lbs) pre jednočinné pohony so spätným pružinovým ovládaním.
- Výber z dvanástich veľkostí pohonov a 6 sád pružín pri jednočinných pohonoch so spätným pružinovým nastavením pre presné dosiahnutie požadovanej sily.
Prevádzkové tlaky až 8 bar (120 psig).ELEKTRICKÉ POHONY
Elektrické pohony sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálny výkon pri najnáročnejších podmienkach na spínanie a ovládanie. Kompaktné modely sú prispôsobiteľné na bezproblémovú prevádzku s malými, strednými a veľkými ventilmi. Poskytujeme cykly s maximálnym výkonom 100 %, kde garantujeme najnižšiu hodnotu do 30 % pri rôznych napätiach motora.

 


Elektrické pohony El-O-Matic sérií EL
Elektrické pohony El-O-Matic série EL sú spoľahlivé, kvalitné produkty, ktoré pracujú bezchybne a nezávisle od požadovaných podmienok. Rad pohonov EL zahŕňa menšie série ELS, stredné série EL a väčšie série ELD.

 

 

- Výstupné krútiace momenty od 18 Nm do 2,500 Nm (160 in-lbs do 22,126 in-lbs).
- Domčeky pre normálne prostredie a pre prostredie s nebezpečím výbuchu, vrátane certifikátov ATEX alebo FM.
- Nízkohlukové, plynule pracujúce, používajúce redukčnú špirálu a ručné koleso na núdzové ovládanie s vysokým prevodným pomerom.
- Kompaktná konštrukcia a nízka hmotnosť v dôsledku použitia vysokovýkonných hliníkových zliatin.

Elektrické pohony El-O-Matic série ELQ
Modulová konštrukcia sa do veľkej miery používa pri elektrických pohonoch série ELQ. Moduly typu plug-in sa používajú vo veľkej miere v prípade možností ovládania; tieto umožňujú základnú špecifikáciu pohonu na jednoduché predĺženie na použitie pre regulačné ventily.

 


- Nízkou spotrebou sa šetrí energia a káble, a teda aj náklady.
- 100 % hodnoty výkonu. Môžu sa použiť pre všetky aplikácie a ochrany pred prehriatím motora.
- 100 % krútiaci moment počas celého záberu. Na pokrytie všetkých aplikácií, dokonca aj v prípade ventilov s komplexnými schémami krútiacich momentov.
- 3 600 otočení za hodinu pre všetky požadované modulové aplikácie

Bezpečnostné systémy
Tieto systémy poskytujú ochranu pred rizikami spôsobenými rizikovými procesmi a pomáhajú chrániť pred výpadkami a poruchami, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť zamestnancov alebo spôsobiť problémy so životným prostredím alebo poškodenie prevádzkového zariadenia.

 


Systémy s bezpečnostnými zariadeniami (SIS) obvykle obsahujú snímač na monitorovanie procesu, logické zariadenie na porovnanie podmienok procesu za účelom určenia limitov procesu a koncový riadiaci prvok, ktorý môže odstaviť alebo odvetrať proces, keď podmienky dosiahnu prah procesu. Automatické riešenia s ventilmi Emerson SIL-PACTM pre bezpečnostné systémy kombinujú otočné pohony Scotch & Yoke, Rack & Pinion pneumatické pohony s diagnostikou a funkciou digitálnych pohonov ventilov Fisher® FIELDVUE®.

 

 

SIL-PAC sa preto môžu montovať na ventil, ktorý najlepšie spĺňa vaše požiadavky. Pohony sú certifikované podľa IEC a sú vhodné pre aplikácie SIL 3, keď sa požaduje test poruchovosti pri periodickom zaťažení alebo pre aplikácie SIL 2, ak sa takýto test nevyžaduje. Pohony Emerson sú tiež certifikované podľa ATEX a majú ochranu pred vniknutím vody podľa noriem IP 66 a IP 67M.

Integrované súpravy príslušenstiev a automatizácia

Všetky ventily so štvrťotáčkami môžu mať teraz prevedenie s automatickou súpravou a môžu sa montovať pre požiadavky účinného a spoľahlivého ovládania. Tieto súpravy sú pripevnené k ventilom a sú celkovo testované, kalibrované špecialistami na automatizáciu ventilov a majú záruku. Naše integrované súpravy sú navrhnuté skúsenými technikmi a sú vybrané zo zásob overených komponentov, aby sa znížili vaše náklady a skrátil čas na doručenie. Spolu so špecifickým ventilom môžeme dodať automatickú súpravu, ktorá obsahuje solenoidy, pozicionéry a spínače plus iné príslušenstvo.

 


Ovládacie prvky a príslušenstvo z celého nášho sortimentu
Základné pohony sa môžu použiť na otváranie a zatváranie ventilu, ak sa však vyžaduje produkt s väčšou funkčnosťou, potom je možné jeho špecifikáciu rozšíriť pridaním jedného alebo viacerých druhov príslušenstva. Tieto sa môžu použiť na poskytovanie polohy so signalizáciou spätnej väzby do ovládania, aby sa poskytlo ovládanie polohy alebo zrýchlila, či spomalila prevádzka pohonu. Niektoré z nich sú prístupné ako schválené do rizikových oblastí.


Značky Emerson najpoužívanejšieho ovládacieho príslušenstva:
Digitálne ovládače ventilov: Fisher®
Polohovače: Fisher®
Spínacie skrinky: TopWorx
Solenoidové ventily: ASCO NumaticsTM

Lokálny partner pre Slovenskú Republiku
Oblasť Automatizácia ventilov
BICKEL & WOLF BRATISLAVA, spol. s. r. o
Kosodrevinová 2, 821 07 BRATISLAVA
tel.: +421 2 4920 4736
fax: +421 2 4445 3222
e-mail: armatury@bickelwolf.sk

Späť

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky