Bottling Printing kompletné riešenie v označovaní

Spoločnosť Bottling Printing, s. r. o. je jedným z popredných dodávateľov priemyselných tlačiarní na slovenskom, českom a rumunskom trhu. Za roky svojej pôsobnosti sa riadi krédom vždy čo najefektívnejšie riešiť potreby zákazníkov v oblasti značenia, a to aj v prípade požiadavky na dodávku kompletného technologického celku k zabezpečeniu označenia výrobkov, vrátane príslušenstva a softvérového vybavenia.Spoločnosť bola založená v roku 1993 a v priebehu niekoľk rokov sa stala spoľahlivým dodávateľom špičkových technológií pre priemyselné značenie.
K svojim zákazníkom pristupuje individuálne a snaží sa nájsť najvhodnejšie riešenie pre ich požiadavky.

 

 

 

Realizuje stretnutia, na ktorých informuje potenciálnych ale aj existujúcich zákazníkov o technologických novinkách označovania výrobkov, analyzuje náklady existujúceho značenia a navrhuje najvhodnejší spôsob a technológiu označovania, poukazuje na faktory, ktoré ovplyvňujú životnosť zariadenia a zabezpečujú spoľahlivú i úspornú tlač zároveň.

Ponúkané technológie umožňujú presné a nezameniteľné kódovanie, následne automatické zbieranie dát s identifikáciou pomocou čiarových kódov, DataMatrix kódov a v poslednej dobe i najprogresívnejšie technológie RFID. Okrem dodávky samotných technológií sme schopní našim zákazníkom poskytnúť ucelené riešenie problému so značením a evidenciou: od návrhu zariadenia cez technickú podporu až po samotnú realizáciu celého systému.
Aby sme mohli disponovať najvhodnejším riešením pre každého zákazníka, naša spoločnosť zastupuje na domácom trhu štyroch najsilnejších svetových hráčov v oblasti priemyselného značenia a ponúkame najlepšie produkty od každého z nich.
V technológii ink jet a termotransferovej technológii je to anglická firmy LINX, v oblasti tlače veľkých znakov pri sťažených podmienkach (vysoká prašnosť, vibrácie,..) je to švédska firma MATTHEWS. Laserové tlačiarne dodávame od španielskej firmy MACSA a od nemeckej firmy BLUHM sú to aplikátory etikiet s TTR tlačiarňami ale aj zariadenia na potlač kartonáže. Pretože sa každá z týchto firiem špecializuje na úzky okruh produktov, sme schopní ponúknuť zákazníkovi neustále novšie a dokonalejšie zariadenia z danej technológie.

Medzi hlavné výhody všetkých týchto systémov patrí jednoduchá a rýchla zmena tlačových údajov a kódov, čím sa vylúčia chyby obsluhy a je možná presná sledovateľnosť produktov. Pripojením do informačného systému je možné získať informácie o pohybe surovín, polotovarov i hotových výrobkov od vstupného skladu až po expedíciu bez zásahu obsluhy. Sme schopní dodať celý systém, ktorý zákazníkovi prinesie komplexné riešenie.
Vďaka systému BLUHM(Soft)Ware manager od firmy BLUHM je možné prepojiť označovacie zariadenia do siete, používať zákaznícke databázy, riadiť tlač a kontrolovať a odosielať tlačené informácie v priebehu výroby do nadriadeného systému. Súčasne je možné získavať dáta pre spracovanie protokolov a štatistických výstupov. Zatiaľ najpoužívanejšou technológiou pre označovanie a sledovanie toku výroby je stále tlač etikiet termotransferovými tlačiarňami. Potlačovať je možné samolepiace papierové, textilné etikety a visačky o rozmeroch od 10 x 10 mm do formátu A5. V našej ponuke nájdete širokú škálu spotrebných materiálov od samolepiacich etikiet z najrôznejších materiálov a lepidiel, TTR fólií, visačiek až po RFID tágy.

Novinkou v inkjetovej technológii je zariadenie LINX 7300, ktoré je navrhnuté tak, aby minimalizovalo náklady na spotrebný materiál a údržbu.
Tlačiareň v základnej verzii poskytuje bezkontaktnú tlač alfanumerických správ, čiarových a DataMatrix kódov v troch riadkoch na širokú paletu materiálov.

 

 

 

 

K dispozícii je rozsiahla škála formátov správ, včítane loga. Maximálna rýchlosť zariadenia závisí od použitej hlavy (pri MICRO hlave je max. rýchlosť až 8,41 m/s pri výške znaku 1,1 - 8,0 mm). Systém FullFlash pri každom vypnutí automaticky vyčistí a vysuší tlačovú hlavu, tým zabezpečí zníženie potreby manuálneho čistenia.
Rad LINX 7300 obsahuje špeciálne typy tlačiarní, ktoré boli navrhnuté tak, aby redukovali náklady na tlač v špeciálnych aplikáciách.
LINX 7300 SPECTRUM - vďaka špeciálnym farebným pigmentovým atramentom zabezpečí vysoko kontrastný nápis na tmavých a rôznofarebných povrchoch.
LINX 7300 SOLVER - pre zabezpečenie najnižšej spotreby solventu
LINX 7300 SWIFT - pre tlač pri vysokej rýchlosti výrobnej linky
LINX 7300 FG - pre tlač priamo na potraviny, vajíčka
LINX 7300 BC - pre tlač na vlhké fľaše
K progresívnym označovacím technológiám posledného obdobia patrí bezpochyby laserová technológia. Ďalšou novinkou, ktorou sme rozšírili našu ponuku zariadení sú CO2, diódové a vláknové lasery, ktoré poskytujú všetky moderné vlastnosti a spĺňajú náročné požiadavky pre tlač. Laser pracuje na princípe odstránenia tenkej vrstvy z povrchu výrobku alebo jeho obalu a vytvorí vysoko kvalitný a trvalý kód. Je ideálny pre tlač znakov, grafiky, čiarových a DataMatrix kódov, vytvára ostré a kvalitné kódy, ktoré sú súčasťou výrobku alebo jeho obalu. Zdokonalením vektorového vykresľovania je laser schopný poskytnúť kvalitnú tlač aj pri vysokých rýchlostiach linky.
Pre správny výber typu laseru je rozhodujúci predovšetkým materiál, ktorý sa bude označovať. V porovnaní s inými technológiami laserové značenie ponúka vysokú produktivitu a najmä flexibilitu, vysokú rýchlosť, presnosť, bezkontaktný proces pričom nepotrebuje žiaden spotrebný materiál.

Text: Kolektív Bottling Printing, s. r. o.

Späť

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky