Technika 3-4/2017

 1 2 > 

Rekordní veletrh STŘECHY PRAHA 2017

Technika 3-4/2017

Letošní soubor veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha a Purpo Praha, doplněný veletrhy For Pasiv a Cesty dřeva, který proběhl v únoru na výstavišti v Praze Letňanech, překonal poprvé v historii dvacetitisícovou návštěvnost. Vypovídá to o skutečnosti, že kvalitně provedená střecha, úspory energií, nabídka přírodních materiálů, bezplatné poradenství a množství praktických ukázek řemesel jsou čím dál větším lákadlem pro odbornou i širokou veřejnost. Na výstavní ploše 12 600 m2 se návštěvníkům představilo bezmála 300 vystavujících společností.

Viac informácií

Utierka na čistenie jemných plôch

Technika 3-4/2017

Odstráni prach a rýchlo ošetrí drsné povrchy


Utierky na opakované použitie vyčistia všetko, čo v priemyselnom podniku vzniká: oleje, mazivá, farby, rozpúšťadlá. Vyčistia náradie, stroje a výrobné zariadenia. Ale ako udržiavať citlivé povrchy čisté? Čím sa dajú odstrániť farby a rozpúšťadlá šetrne a pritom dôkladne? Obyčajná handra by bola príliš riskantná, mohla by povrch poškrabať alebo zanechať na ňom chĺpky. Špeciálne pre citlivé povrchy ponúka MEWA utierku, ktorá čistí spoľahlivo. MEWATEX ULTRA je vhodná na všetky plochy s citlivým  povrchom  - od sieťotlače cez techniku tvárnenia až k jemnej mechanike. Vynikajúco sa hodí na super jemné čistenie citlivých plôch ako aj na leštenie.


Viac informácií

Napájací zdroj Mean Well KNX-20E-640 pre optimálnu prevádzku moderných stavieb

Technika 3-4/2017

Systém KNX pre moderné budovy
Požiadavky na komfort a univerzálnosť obytných či komerčných budov v posledných rokoch neustále rastú. To znamená, že klienti vyžadujú komplexný systém vrátane inteligentného riadenia, nízku energetickú náročnosť a vysoké nasadenie už pri navrhovaní a montáži, pričom aj následná údržba systémov by bola veľmi náročná a zložitá. Vysoká hustota vodičov tiež znamenala vyššie riziko vzniku požiaru. Preto vznikol úplne nový typ elektroinštalácie, ktorá zabezpečuje komunikačnou jednotkou komunikáciu medzi všetkými ovládačmi, snímačmi a pohonmi. Tento inteligentný systém sa nazýva KNX.

Viac informácií

MEAN WELL navýšil výrobné kapacity napájacích zdrojov o ďalsích 100 miliónov kusov ročne

Technika 3-4/2017

Svetová jednotka v oblasti napájacích zdrojov, spoločnosť MEAN WELL otvorila v uplynulom roku nový výrobný závod v priemyselnom parku Huadu v meste GuangZhou v Číne.

Viac informácií

Štyri kroky na zlepšenie produkcie bioplynu

Technika 3-4/2017

V súčasnosti, keď sa technológia anaeróbneho vyhnívania v bioplynových staniciach (BPS) na Slovensku a v Čechách rozvinula, už nastal snáď čas začať rozmýšľať ako optimalizovať produkciu bioplynu, zvýšiť jeho tvorbu a znížiť náklady.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré preukázané technológie používané frimou Metamo na zlepšenie existujúcich BPS.

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky