Technika 12/2009

 1 2 3 4 5 6 > 

Nezávislosť od plynu

Technika 12/2009

Slovenská republika je od dodávok plynu zo zahraničia závislá. Hoci v súčasnosti je situácia pokojná, je pravdepodobné, že sa plynová kríza zopakuje. Ukrajina totiž chce od roku 2010 zdvojnásobiť Rusku poplatky za tranzit plynu pre európskych odberateľov. Rusko varuje, že v prípade sporu s Ukrajinou hrozí opätovné zastavenie dodávok plynu.

Viac informácií

Zaujímavé produkty z katalogu DISTRELEC!

Technika 12/2009

DISTRELEC, distribútor elektroniky a príslušenstva pre výpočtovú techniku, ponúka v rámci svojej rozsiahlej ponuky široký výber kvalitných produktov od viac než 600 popredných značkových výrobcov, v oblasti elektroniky, elektrotechniky, meracej techniky, automatizácie, tlakovzdušných zariadení, náradia a príslušenstva.

Viac informácií

Výber správneho podnikového informačného systému

Technika 12/2009

Deväťdesiate roky minulého storočia predstavovali zlatú éru podnikových informačných systémov. Prudký rast priemyselnej výroby vytváral priaznivé podmienky na implementáciu širokej palety podnikových informačných systémov od jednoduchších systémov pre malé podniky až po mamutie systémy pre nadnárodné koncerny.

Viac informácií

Jak zvýšit efektivitu energetického managementu

Technika 12/2009

Letiště Praha patří medzi nejvýznamnější evropské vzdušní přístavy. Disponuje nejmodernějšími technologiemi a vybavením a umožňuje 46 pohybů (vzletů a přistání) během jedné hodiny. Ročně odbaví okolo 12 milionů cestujících. Na začátku roku 2007 začala na letišti práce na realizaci systému pro dálkový odečet měření elektroměrů, vodoměrů a kalorimetrů.

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky