Predĺžená životnosť až o 300 %

Štúdia dokazuje efektívny potenciál vysokovýkonných SCHUNK hydro-rozpínacích upínačov

SCHUNK kompetentný líder pre upínaciu techniku a uchopovacie systémy Vám prináša rozhovor s Heinoldom Kostnerom, Dipl. Wirt. Ing. (FH), vedúcim produktového a portfolio manažmentu upínacej techniky v Lauffene.


Spoločnosť SCHUNK predstavila na výstave AMB svoj TENDO-E compact hydro-rozpínací upínač, ako efektívny nástroj proti vysokým nákladom na obrábanie. Čo to všetko znamená?

Wbk inštitút pre výrobné technológie na Inštitúte pre technológiu (KIT) v Karlsruhe potvrdila v nedávnej štúdii, akú úlohu majú upínače nástrojov vo vysoko výkonných obrábaniach. Rôzne typy upínačov nástrojov mali dokázať ich schopnosť počas frézovania plných a polovičných drážok na rozličných strojoch. Výsledky ukázali, že SCHUNK TENDO E compact univerzálny hydro-rozpínací upínač umožňuje až o 300 % dlhšiu životnosť nástroja v porovnaní s inými upínacími systémami. To znamená, že je možné ušetriť až dve tretiny nástrojov.


SCHUNK TENDO AVIATION kombinuje výhody SCHUNK TENDO hydro-rozínacej techniky a Weldon držiaka. Integrovaný protivyťahovací uzamykací mechanizmus zabraňuje vykĺznutiu nástroja a poškodeniu obrobku.

Navyše, rezné parametre sa môžu čiastočne zvyšovať.


Ako hodnotíte tento test?

Štúdia potvrdila naše vlastné série testov neutrálnymi expertami po prvýkrát vôbec. V našom vývojovom centre a v zákazníckych aplikáciách sme boli opakovane schopní dokázať, že TENDO E compact predchádza poškodeniu rezných hrán, zvyšuje životnosť nástroja a zabraňuje vzniku značiek z chvenia na povrchu obrobku. Okrem toho sa ukázalo, že zaťaženie vretena a ložiska vretena je podstatne nižšie. Komplexná súhra presnosti hádzania, tuhosti, tlmenia vibrácií a enormné upínacie sily prispievajú k pozitívnemu efektu. V tomto spojení, expanzné puzdra a olejové expanzné komôrky TENDO E compact hrajú dôležitú úlohu.


Sú upínacie sily hydro-rozpínacích upínačov považované za dosť vysoké pre hrubovanie?

V skutočnosti boli hydro-rozpínacie upínače navrhované najmä pre vysoko presné vŕtacie a dokončovacie operácie na dlhý čas. Toto nie je aplikované pre TENDO E compact: upínaný za suchých podmienok  presvedčí pri Ø 20 mm s krútiacim momentom až  do 900 Nm. V prípade Ø 32 mm je schopný preniesť krútiaci moment až do 2 000 Nm. To je o 60 % viac ako dosahujú bežné hydro-rozpínacie upínače. V rovnakom čase, disponuje  opakovanou presnosťou < 0,003 mm pri aktuálnej upínacej dĺžke do 2,5 x D a pri stupni vyváženia (HSK vyhotovenia) do 2,5 G pri 25 000 ot./min.

To je vhodné pre dokončovanie a hrubovanie a tiež pre vŕ-tanie, rezanie závitov a vystruhovanie. Vďaka jeho rýchlej výmene nástroja s imbusovým kľúčom, je tiež vhodný pre flexibilné obrábanie malých a stredne veľkých sérií.


Ale načo je potom potrebná nová “vlajková loď” TENDO AVIATION, ktorá bola predstavená v premiére na výstave AMB?

TENDO AVIATION bol navrhovaný najmä pre náročné presné aplikácie, ktoré sa vyskytujú hlavne v leteckom priemysle, kde je protiuzamykací mechanizmus povinný.  Má trvalo vysokú presnosť opakovania, stupeň vyváženia 2,5 D pri 25 000 ot/min a perfek-tné tlmenie vibrácií. Pri použití Weldon stopky, integrovaný protivyťahovací uzamykací mechanizmus zaisťuje orientáciu nástroja, tesné upnutie a zabraňuje vykĺznutiu nástroja. Navyše využíva plný potenciál stroja a nástrojov. TENDO AVIATION umožňuje maximálny prenos krútiaceho momentu, dôkladne vysokú presnosť a procesnú spoľahlivosť.


TENDO E compact - štúdia na wbk Inštitúte pre výrobnétechnológie z Karlsruhe v Nemecku ukazuje,že životnosť nástroja pri objemovom obrábaní sapoužívaním TENDO E compact môže predĺžiť ažo 300 %.SCHUNK Intec s.r.o.

94 901 NitraLevická 7

Tel.: +421 37 32 606 10

info@sk.schunk.com

www.schunk.sk


 

Ďalšie čkánky spoločnosti Schunk:

Výmena čeľustí za päť sekúnd

Hydro-rozpínacie upínače ponúkajú rozličné možnosti


 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
3 + 5 =
Odoslanie formulára

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky