Sviatok robotiky v Trenčíne sa blíži

Deviaty ročník Trenčianskeho robotického dňa sa bude konať 2. a 3. apríla 2014. Organizátori chcú naň pritiahnuť všetky generácie ľudí s tvorivým záujmom o robotiku a automatizáciu.


Hoci sa Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín pripravuje na ďalší ročník robotického dňa niekoľko mesiacov vopred, vždy ide do určitej miery o prekvapenie. „Do poslednej chvíle nevieme, s čím na súťaž mladí robotici z celého Slovenska i zahraniční hostia prídu. Chcú sa ukázať, a tak niet divu, že o svojom výrobku až do prezentácie na súťaži zaryto mlčia," hovorí riaditeľ školy Ľuboš Chochlík.

 

 

Medzi najväčšie prekvapenia doterajších ročníkov patrili napríklad elektromobily, výrobňa čokolády, ekologická čistička kovového odpadu, či počítačová myš ovládaná ľudským okom. Pravidelnými návštevníkmi Trenčianskeho robotického dňa sú niekoľkonásobní majstri sveta v robotickom futbale z košickej univerzity, k nim sa pridali aj vysokoškoláci z Bratislavy, zo Žiliny, z Trenčína a Brna. Sprievodný program dopĺňajú prednášky vedcov zo Slovenskej akadémie vied, Pansophia, n. o. prispela zabezpečením účasti Ing. Ladislava Emanuela Rotha,M.Sc., Dr.h.c.,  amerického vedca slovenského pôvodu, ktorý pracoval v NASA, a svojimi prístrojmi a programami sa podieľal na projektoch Apollo, Mariner, Viking, Magellan a Cassidy.

 

 

„Výhodou podujatia je jeho otvorenosť. Ponúkame šancu všetkým, ktorí chcú predviesť výsledky svojej tvorivosti v oblasti vedy a techniky so zameraním hlavne na robotiku a automatizačnú techniku," vysvetľuje riaditeľ s tým, že ide hlavne o popularizáciu vedy a techniky medzi mladými ľuďmi. To však neznamená, že seniori, ktorí s rovnakou radosťou doma niečo majstrujú, sú vylúčení. Pozvanie na robotický deň platí aj pre nich.

 Deviaty ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky sa bude konať dva dni. Organizátorom je Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Ing. Milena Kollárová
koordinátorka TRD

 

Pravidlá súťaže

 

 

Späť

 

Pridať komentár

* :
* :
* :
5 + 1 =
Odoslanie formulára

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky