Technika 10/2009

 1 2 3 4 5 6 7 > 

Obráťte sa na Variu

Technika 10/2009

Pokiaľ používate rôzne elektrotechnické výrobky, ako káble, vodiče, izolanty, elektroinštalačný materiál, nosné káblové systémy, lakované okrúhle či ploché vodiče, a pod., budeme veľmi radi, pokiaľ sa na nás obrátite s Vašou požiadavkou. Sme tu pre Vás. Činnosť spoločnosti Varia, s. r. o. je postavená na základe odborných, technických a obchodných znalostí kľúčových pracovníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti.

Viac informácií

Nová generace termovizních kamer FLIR

Technika 10/2009

Firma FLIR uvádí na trh novou generaci kamer koncipovaných pro dvojí použití

V polovině tohoto roku představila firma FLIR dvě nové kamery, které jsou určeny jak pro radiometrická měření a dále jedna kamera i pro zobrazování plynů a jejich případných úniků a druhá kamera také pro radiometrická měření „skrz plameny". Obě kamery jsou osazeny chlazenými (Stirlingovým chladičem) fotonovými detektory InSb 320x240 pixelů a pracují v tzv. krátkovlnné (středovlnné) části infračervené oblasti elektromagnetického spektra.

Viac informácií

Ultrakompaktné moduly IPM

Technika 10/2009

Ultrakompaktný inteligentný výkonový modul MiniSKiiP IPM nastavuje nové normy pre výkonovú hustotu v moduloch IPM v aplikáciách stredného výkonu do15 kW. S hmotnosťou len 55 g a plochou 30 cm² je tento modul menší než polovina konvenčných modulov IPM v tejto výkonovej triede. Tento modul sa pýši technológiou pružinového kontaktu a bezdotykovou, bezspájkovou montážou s jedinou skrutkou, a okrem toho umožňuje kompaktné konštrukcie meničov frekvencie a optimalizované výrobné procesy. Tieto moduly sú k dispozícii aj s termálnou pastou, ktorá pomáha oživiť spoľahlivosť procesov a zjednodušiť logistiku výroby. Tieto vlastnosti robia modul ideálnym pre použitie v aplikáciách v riadiacich jednotkách, meničoch frekvencie a v zdrojoch energie.

Viac informácií

SBsys SK, s.r.o, smernica MID Európskej únie a elektromery Saia®

Technika 10/2009

Spoločnosť SBsys Sk, s.r.o. vstupuje na slovenský trh ako autorizovaný distribútor komponentov pre priemyselné riadenie švajčiarskej spoločnosti Saia-Burgess Controls, Ltd. pre Slovenskú republiku. Pod pojmom komponenty pre priemyselné riadenie si možno predstaviť súbor časových a monitorovacích relé, elektromerov mechanických i elektronických, čítačov, meračov prevádzkových hodín a zobrazovačů fyzikálnych veličín, napájacích zdrojov pre automatizační techniku a ďalšie komponenty a prvky uplatňované v odbore Meranie a regulácia.

Viac informácií

Frekvenční měniče

Technika 10/2009

. . . zajímavá alternativa prvků automatizace z Tchajwanu přichází na český i slovenský trh!

Frekvenční měniče, pohony a řídící systémy známého tchajwanského výrobce Delta Electronics budou nyní snadněji dostupné i v České a Slovenské republice a to prostřednictvím české společnosti ProfCom. ProfCom, s. r. o. (Professional Component Services) se zabývá profesionálními dodávkami komponentů a s tím spojenými logistickými službami. Poskytuje komplexní sortiment výrobků, od konektorů a kabelů až po špičkové produkty průmyslové automatizace.

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky