Technika 09/2008

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > 

Digitalizace bezpečnostních kamerových systémů CCTV

Technika 09/2008

V dnešní době všeobecné digitalizace nemohou zůstat stranou ani bezpečnostní kamerové systémy, někdy nazývané průmyslová televize nebo přesněji uzavřené televizní okruhy, angl. Closed Circuit TV (dále jen CCTV). Jeden z takových digitálních systémů pro CCTV výrábí i britská firma Indigo Vision. Jedná se o komplexní, plně digitální systém, který v porovnání s jinými digitálními systémy, zatím asi jako jediný, dokáže zcela nahradit analogové CCTV systémy založené na zpracování kompozitního videosignálu PAL/NTSC. Jeho přednosti jsou především rychlost zobrazování srovnatelná s analogovým systémem (nízká latence), komfortní ovládací software s neomezenou licencí, možnost integrace do stávajících analogových systémů, neomezený počet monitorovacích míst a široké možnosti analýzy obrazu (velikost objektů, směr jejich pohybu, přítomnost v nastavené oblasti a další speciální funkce).

Viac informácií

Aplikácie vysokotlakového vodného lúča pri čistení uzatvorených nádob

Technika 09/2008

Doprava a skladovanie uhľovodíkov, ropy, mazutu, nafty, benzínu, vykurovacích olejov, ako aj technických a kvapalných plynov, kyselín a lúhov, ale aj najrozličnejších nebezpečných látok si vyžaduje vysokokvalitné technické vybavenie a zabezpečenie. Očistiť vnútorný povrch nádrže znečistený mazutom je veľmi technicky náročné. Nebezpečné a výbušné prostredie neumožňuje vstup osôb do takéhoto priestoru. Veľkosť zásobníkov (priemer a dĺžka u ležatých a výška u stojatých zásobníkov 10-ky metrov, obr. 1 a, b, c.) výrazne limitujú použitie vhodnej a bezpečnej technológie ako takéto zásobníky efektívne očistiť a pripraviť na zmenu média, šarže či na údržbu alebo opravu. Taktiež kvalitný a čistý obal garantuje kvalitný výrobok. Mnohé kontajnery, nádoby a sudy treba po každom použití a pred naplnením dôkladne vyčistiť.

Viac informácií

Je možné šroubovat „ekologicky“?

Technika 09/2008

Celosvětový trend produkovat výrobky s ohledem na životní prostředí, omezovat energii v globálním měřítku, snižovat průmyslové odpady, zajistit prevenci znečišťování životního prostředí a v neposlední řadě i bezpečné pracovní podmínky nutí konstruktéry vyvíjet nové výrobky splňující výše uvedené podmínky.

Viac informácií

Inovácia v plazmových rezacích systémoch

Technika 09/2008

Rad TRUE™ je navrhnutý s filozofiou dodržania odporučeného rezacieho výkonu, ktorý je zároveň aj skutočným rezacím parametrom stroja pri čo najlepšej kvalite rezu a rezacej rýchlosti. Súčasne v prípade potreby delenia väčšej hrúbky materiálu má rad TRUE ešte dodatočný výkon 20 – 25 percent, pri ktorom treba rátať so zníženou kvalitou rezu a rezacej rýchlosti. Pri prerušovanom rezaní môže byť však tento dodatočný výkon zhruba o 40 – 60 percent väčší

Viac informácií

Riešenia pre jednopodlažné stavby pod jednou hlavičkou – Ruukki

Technika 09/2008

Slovenské stavebné spoločnosti prežívajú v súčasnosti zlatý vek. Príležitosti na uplatnenie ponúka stále sa rozširujúci počet zahraničných investorov, ktorý je neklamným znakom ekonomickej konjunktúry. Dobrým príkladom sú oblasti automobilového a strojárskeho priemyslu, kde stavebný boom odborníci odhadujú ešte na obdobie niekoľkých rokov.

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky