Časopis Technika na MSV Brno

REKLAMNÉ ČLÁNKY

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >  Posledná

Robotický výběr objektů z bedny - Bin Picking

Technika 9-10/2014

Bin Picking je všemi směry skloňovaný problém v aktuální průmyslové robotice. Přestože první přístupy byly vyvinuty již v polovině 80-tých let minulého století a postupně byly zdokonalovány s rozvojem počítačového zpracování obrazu, stále nebylo dosaženo univerzálního řešení.

Viac informácií

Bezpečnosť na pracovnom mieste môže zachrániť život

Technika 5-6/2017

Na celom svete riskujú milióny ľudí svoje zdravie pri práci. Podľa odhadov medzinárodnej robotníckej organizácie International Labour Organisation (ILO) zomiera denne 6 000 ľudí pri pracovných nehodách alebo ochoreniach. S cieľom upozorniť na túto tému uviedla ILO do života „Svetový deň pre bezpečnosť a zdravie na pracovnom mieste". Dňa 28. apríla 2017 sa tento akčný deň konal už 15-tykrát.

Viac informácií

Utierka na čistenie jemných plôch

Technika 3-4/2017

Odstráni prach a rýchlo ošetrí drsné povrchy


Utierky na opakované použitie vyčistia všetko, čo v priemyselnom podniku vzniká: oleje, mazivá, farby, rozpúšťadlá. Vyčistia náradie, stroje a výrobné zariadenia. Ale ako udržiavať citlivé povrchy čisté? Čím sa dajú odstrániť farby a rozpúšťadlá šetrne a pritom dôkladne? Obyčajná handra by bola príliš riskantná, mohla by povrch poškrabať alebo zanechať na ňom chĺpky. Špeciálne pre citlivé povrchy ponúka MEWA utierku, ktorá čistí spoľahlivo. MEWATEX ULTRA je vhodná na všetky plochy s citlivým  povrchom  - od sieťotlače cez techniku tvárnenia až k jemnej mechanike. Vynikajúco sa hodí na super jemné čistenie citlivých plôch ako aj na leštenie.


Viac informácií

Úžasná absorpčná schopnosť vo formáte utierky

Technika 3-4/2017

Spoľahlivé riešenie, ako pri opravárenských a údržbových prácach ochrániť ľubovoľne veľké plochy pred znečistením a kvapalinami obsahujúcimi nebezpečné látky, je rohož na zachytávanie  oleja MULTITEX® od firmy MEWA. Aj chúlostivé plochy a zariadenia zostanú vďaka tejto rohoži s rozmermi 60 krát 90 centimetrov chránené. Vďaka svojej ohybnosti sa „vanička" na zachytávanie oleja v tvare utierky dostane aj do veľmi úzkych priestorov a dá sa uchopiť zo všetkých strán. Ak treba podložiť väčšie plochy,  položí sa jednoducho viac absorpčných rohoží vedľa seba.

<<< kliknite na obrázok - Prezentácia firmy MEWA


Viac informácií

Impulzné napájacie adaptéry série GSC pre LED osvetlenie

Technika 11-12/2015

Spoločnosť Mean Well uvádza na trh impulzné napájacie zdroje v prevedení adaptér  do zásuvku a stolný adaptér - desk top, ktoré sú určené na napájanie LED osvetlenia. Tieto napájacie zdroje spĺňajú normy pre bezpečnosť EN61347-1, EN61347-2-13 a EN62384,  a tiež spĺňajú normy pre elektromagnetickú kompatibilitu.


Prezentacia firmy JDC

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky

Výstavy

Rekonštrukcie stokových sieti a čistiarní odpadových vôd