Energetika

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >  Posledná

Jasné podmienky a transparentné náklady

Technika 9-10/2017

Poskytovatelia služieb v oblasti textilného manažmentu Vám prostredníctvom opakovane použiteľných utierok s komplexným servisom ponúkajú efektívne riešenie orientované na zákazníkov. Textilný manažment MEWA  prostredníctvom svojich služieb je na Vašej strane, prináša transparentnosť nákladov a odoberie Vám mnoho úloh.

Viac informácií

Benzínové elektrocentrály MEDVED: Malé rozmery, vysoký výkon ... až 30 kVA!

Technika 9-10/2017

Kvalitná elektrocentrála musí byť spoľahlivá, ľahká na obsluhu a samozrejme disponovať kvalitným, vysoko výkonným motorom, ktorý unesie aj vysokú záťaž. Pri výbere elektrocentrály je nutné brať do úvahy pre aké spotrebiče je primárne určená a akej záťaži ju budeme vystavovať. Tým možno ušetriť náklady nielen pri kúpe, ale aj pri prevádzke elektrocentrály.

Viac informácií

Rekordní veletrh STŘECHY PRAHA 2017

Technika 3-4/2017

Letošní soubor veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha a Purpo Praha, doplněný veletrhy For Pasiv a Cesty dřeva, který proběhl v únoru na výstavišti v Praze Letňanech, překonal poprvé v historii dvacetitisícovou návštěvnost. Vypovídá to o skutečnosti, že kvalitně provedená střecha, úspory energií, nabídka přírodních materiálů, bezplatné poradenství a množství praktických ukázek řemesel jsou čím dál větším lákadlem pro odbornou i širokou veřejnost. Na výstavní ploše 12 600 m2 se návštěvníkům představilo bezmála 300 vystavujících společností.

Viac informácií

Bioplynové stanice, životní prostředí a efektivita provozu

Technika 1-2/2015

Bioplynové stanice pracují na principu anaerobní fermentace organického substrátu, který chceme zpracovat. Dnešní technologie bioplynových stanic pracují s vysokou účinností a při kvalitním využití tepla jsou schopny pracovat s účinností vyšší než 80 % jako velmi kvalitní lokální zdroje energie a tepla. Pokud použijeme místo kogenerační jednotky trigenerační jednotku, máme k dispozici nejen elektrickou energii a teplo, ale také chlad, který mohou využívat různé technologie zpracování, nebo konzervace, zvláště v subtropických a tropických oblastech.

prezentácia firmy SKALDA

<<< kliknite na obrázok

Viac informácií

Oleje a mazivá pre bioplynové stanice

Technika 1-2/2015

Na rastúcom slovenskom i českom trhu s obnoviteľnými zdrojmi energie, sa vo významnej miere presadzujú aj bioplynové stanice (ďalej BPS). Zo zdrojov Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR vyplýva, že na Slovensku je v prevádzke okolo 100 BPS s úhrným výkonom 101 MW.

Viac informácií

Priemyselné utierky

MEWA - priemyselne_utierky