FANUC Robodrill good choice for productive machining

V roku 2013, a to najmä v 1. štvrťroku, bola situácia v oblasti strojárstva optimistický. Predovšetkým automobilový zaznamenalo jeden z najlepších výsledkov vo svojej histórii. Mnoho zodpovední zamestnanci preto začal uvažovať výrazne investovať do strojov, najmä CNC strojoch.

Tento článok si kladie za cieľ ukázať, prečo nákup FANUC Robodrill, čo je vertikálna a frézovacie centrum, je jedným z najlepších riešení pre frézovanie, vŕtanie a rezanie závitov.

História a kvalitné riešenie koncepcie Robodrill stroje boli vyvinuté a uvedené na trh od Fanuc v 70. rokoch minulého storočia, a to predovšetkým ako zástupca kvalít riadiaceho CNC systému, ktorý je hlavným produktom japonskej spoločnosti. Bolo preto kladený veľký dôraz na kvalitu mechanického koncepcia stroja, takže mechatronické zariadenia bol hodný partnerom elektronických častí strojov. Konštruktéri sa zamerali predovšetkým na jednoduchosť a priamočiarosť. A oni boli úspešní. Vytvoril koncept, ktorý je schopný ďalšieho vývoja a zdokonaľovania. dnes a súčasným nárokom Flexibilita - to je dnes jedným z hlavných kritérií pri rozhodovaní o tom, aký stroj sa najlepšie hodí pre investície. ROBODRILLs sú flexibilné.

 

Os X rozsah posuvu 300 mm na 700 mm.


Riadiaci systém je flexibilný, užívateľsky prívetivý a umožňuje rýchlu zmenu výrobného programu,
kapacita Instruments (až 21 pozícií) je dostatočná pre obrábanie zložitých dielov a dlhé bezobslužnú prevádzku prevádzkovateľom. Okrem toho bude softvér pre správu životnosť maximalizovať využitie nástrojov.
Rozsah železníc (700x400x330 mm) a zodpovedajúci pracovný priestor je dostačujúca pre väčšinu applications.Spindle varianty s 10.000 a 24.000 ot / min umožňujú použitie najnovších rezných materiálov, v súlade s riadiacim systémom sú Alfa DIA stroje vhodné pre použitie pri výrobe molds.Downtimes sa výrazne znižujú zrýchlením 1,5 g vo všetkých osiach a dosiahol rýchlosť posuvu 54 m / min. Účinnosť obrábania je tiež kvôli rýchlej zmene nástrojov, ktorý má hodnotu 1,6 s pri hodnotení triesky triesky. Spoločnosť tiež dodáva FANUC priamo riadený otočný stôl (4. os) DDR 260i, presnosť polohovania je vynikajúci a rýchlosť otáčania (až do 200 ot / min) umožňuje pozrieť sa na stratégiu obrábanie s novým uhlom. Zmena polohy 180 ° C po dobu 0,2 sekúnd, je podstatne rýchlejší ako výmena nástrojov.

Ďalšou výhodou riešenia "Všetko z jednej ruky" je unikátne riešenie pre štvrté osi DDR 260i v spojení s otočnou podporou, ak sú obe časti umiestnené na stole, ktorý je dostatočne široký, aby zachoval plnú X osi cesty (dostatočne priestranné bočné kryty sú strojovo Táto koncepcia umožňuje). Tento článok ukázal iba niekoľko výhod FANUC Robodrill, bol zameraný viac na riešenie mechatronika dielov. Nasledujúci článok sa bude zdôrazňovať výhody inteligencia a otvorenosti riadiaceho systému, kvalita týchto strojov svedčí aj vysoký počet strojov pracujúcich pri plnej spokojnosti zákazníkov v Českej a Slovenské republike.
Text: Fanuc

www.fanuc.cz

LINK_BACK