Financovanie strojov a zariadení

Financovanie nákupu strojov a zariadení formou lízingu je preferovaná forma obstarania predmetov u väčšiny slovenských aj medzinárodných spoločností. Na základe výsledkov Asociácie lízingových spoločností SR sa komodita stroje a zariadenia vyvíja pozitívne, aj keď tempo rastu sa v poslednom roku spomalilo. Podľa objemu obchodov za rok 2007 vo výške 17, 5 mld. Sk v obstarávacích cenách bez DPH sa stroje a zariadenia v rámci komoditnej štruktúry umiestnili na treťom mieste za úžitkovými a nákladnými vozidlami. Spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia, a. s., uzatvorila v roku 2007 v segmente financovania strojov a zariadení 1 058 lízingových zmlúv v objeme 2,5 mld. Sk v obstarávacích cenách bez DPH.

Financovanie prostredníctvom lízingu umožňuje zrýchlené odpisovanie a poskytuje širokú škálu možností na nastavenie financovania podľa individuálnych preferencií.
Pri lízingu strojov a zariadení má zákazník na výber zo širokej ponuky produktov, čí už ide o klasický finančný lízing, splátkový predaj, alebo operatívny lízing. Finančný lízing je pre zákazníka zaujímavý z hľadiska svojej variability, splátkový predaj je pre zákazníka ideálna voľba vtedy, ak chce byť majiteľom financovaného predmetu od prvej chvíle a ak je preňho zaujímavá možnosť jednorazového odpočtu DPH, pričom doba splácania je možná už od 12 mesiacov. Operatívny lízing je moderné a ekonomicky výhodné riešenie financovania strojov a zariadení pre stredné a veľké firmy. Operatívny lízing ako prenájom predmetu financovania prináša hneď niekoľko výhod: mimosúvahové financovanie, vysokú stabilitu cash flow, zníženie investičných nákladov, účtovanie u prenajímateľa.
Predmetom lízingu môžu byť takmer všetky stroje a zariadenia využívané v rôznych oblastiach priemyslu, poľnohospodárstva, príp. iných oblastiach podnikania.
Spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia, a.s. spolupracuje v oblasti poskytovania lízingu s viacerými dodávateľmi strojov, zariadení a dopravnej techniky, čo pre zákazníka znamená, že výber vhodného predmetu a výhodného financovania môže zrealizovať takpovediac „pod jednou strechou“. Nespornou výhodou je i skutočnosť, že klientovi vieme poskytnúť taktiež aj poistenie predmetu financovania prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti UniCredit Broker, s. r. o. za veľmi výhodných podmienok.
Súčasťou našich produktov sú aj bezplatné poradenské služby, ktorými chceme našim zákazníkom čo najviac vychádzať v ústrety. Produkty spoločnosti UniCredit Leasing sa vyrovnali európskym štandardom, a to vďaka svojej komplexnosti, flexibilite, dynamike vývoja a adresnosti na individuálne potreby zákazníkov a obchodných partnerov. Spoločnosť UniCredit Leasing je už od roku 2002 nepretržitým lídrom na slovenskom lízingovom trhu a svoje dominantné postavenie potvrdila aj v roku 2007 dosiahnutým objemom nových obchodov v obstarávacích cenách bez DPH vo výške 13,4 mld. Sk.

Späť

Najčítanejšie

Skalár III OS – ultra přesné měření

Prvním krokem k úsporám teplé vody (TV) v domě, je nezbytné, co nejpřesněji změřit její spotřebu. Česká společnost ULITEP, spol. s.r.o., ve spolupráci se společností Hydrometer GmbH, představuje vlastní výrobek, měřicí sestavu Skalár III OS s přesností do 1 %. VIAC

ULITEP

Automatické kotle na pelety ATMOS představují moderní vytápění

Automatické kotle na pelety dnes přestavují moderní způsob vytápění rodinných domů a jiných objektů. Kotle určené pro topení peletami s hořáky na pelety ATMOS A25 nebo A45 mají hodně společného s topením zemním plynem nebo topným olejem. VIAC

ATMOS


Energeticky úsporné, teplé, cenovo dostupné  suché podlahové kúrenie
Zdravá, prírodná alternatíva podlahy v podobe keramickej dlažby CREATON so sebou prináša množstvo výhod: úspora energie, nízka váha - len 38,25 kg/m2, hrúbka dlažby len 2 cm, použiteľnosť už po 48 hodinách, rýchlosť pokládky, jednoduchý perodrážkový systém, ktorý môže realizovať iba jeden človek a dokonca laik. VIAC

FA-BRICK